Magnetyzm III tom Antologii

 

 

 Konkurs trwał od 06.10 do 13.10 

Wyniki: 14.10

Zwycięzca: Agata Kaiper 

 Opis ”Magnetyzm”

„Po ukazaniu mnogości bliskich i dalekich
światów („Światy”, 2005) oraz przedstawieniu różnych
obliczy ludzi w maskach, które przywdziewane są przez
nich z wielu różnych powodów („Maski”, 2011), nadszedł
czas na trzecią odsłonę cyklicznego projektu antologii
wydawanych przez Wydawnictwo The Cold Desire

„Magnetyzm” to zbiór opowiadań o budowaniu
więzi między bohaterami, ich nieraz trudnym
do wyjaśnienia przyciąganiu się nawzajem, oraz
o tym, co może wyniknąć z tak magnetycznych
relacji. Istnieją osoby, które spotykają się ze sobą
i już nie potrafią się od siebie oderwać – czy masz
odwagę na zgłębienie tajemnic tego niezwykłego
magnetyzmu?

Przyciąganie tak silne, że wiedzie ćmę do ognia.
Czy podobny magnetyzm może połączyć dwie osoby?
Spróbuj poczuć go sam, Drogi Czytelniku..”

Autorzy zakwalifikowani do III tomu antologii:

 • Aleksandra „Rizu” Kapała „Klucznik”
 •  Krótka historia opowiadająca o zderzeniu się dwóch rzeczywistości. Damian we śnie spotyka tajemniczego Arena – strażnika bram do innych światów. Mężczyzna prosi go o przechowanie pewnego klucza – magicznego artefaktu umożliwiającego przemieszczanie się między wymiarami. To sprawia, że życie Damiana wywraca się do góry nogami. Przedmiot wciąga chłopaka, wbrew jego woli, do świata Arena. Tam Damian odkrywa, co spowodowało całe zamieszanie, a to i tak dopiero początek jego problemów. 
 • Szehina „Szkarłat w jego oczach” 
 •  Dom strażników stał na uboczu, a o demoniczności jego mieszkańców snuto najfantastyczniejsze opowieści. Wszystkie dzieci bały się do niego podchodzić, a Keries bynajmniej nie był wyjątkiem. W wyniku niefortunnej dziecięcej zabawy poznał mieszkańców okrytego złą sławą domu, a następnie zaprzyjaźnił się z nimi, służąc im wszelką pomocą. Szczególna więź połączyła go z młodym strażnikiem Mezarem, a jego uczucia od dziecięcej fascynacji i podziwu z biegiem lat przeistoczyły się w prawdziwą, wystawianą na ciężkie próby miłość. 
 • Danuta Kaamos Miklaszewska „System”
 •  Azrael nosi wiele imion. Był Ozyrysem, Thanatosem, Rama Yamą… Azrael jest uosobieniem śmierci i przemijania, ale nie uważa wcale, że jest mu pisany samotny żywot aż do końca świata, gdy obumrze już wszystko i poza nim nie pozostanie już nic. Niezwykłym, śmiercionośnym uczuciem obdarzył Archanioła Gabriela. Opowieść „System” pozwala przyjrzeć się podstawom i źródłu psychopatycznych przekonań oraz zobaczyć, jak silna i niebezpieczna może być urojona więź.
 • Katarzyna „Ariel” Moch „Seven Days To The Wolves”
 • Historia osadzona w świecie, w którym wilki rodzą się ludźmi, a w okresie dojrzewania wyrastają im ogony i to one ostatecznie identyfikują gatunek jednostki. Opowiadanie ukazuje przejścia Calibriego – młodego wilka, który wraz z Andalusem, swoim przyjacielem i kochankiem w jednym, w obawie przed ostracyzmem, ucieka niejako ze świata „zewnętrznego” i dołącza do pierwszej w swoim życiu Watahy. Bohaterów łączy tak zwana Wilcza Więź – najsilniejszy możliwy rodzaj relacji, którą los w którymś momencie wystawia na próbę. 
 • Arwi Michaelis „ Frigore Sanguis”
 • Historia pozwala Czytelnikowi prześledzić losy zorganizowanej grupy zabójców. Każdy mentor-morderca buduje tu ze swoim uczniem relację opartą na strachu i przerażeniu. U szkolonego w ten sposób Nemiego zaszły zmiany mózgowe, które zablokowały wspomnienia traumatycznych przeżyć w przeszłości. Chłopiec odzyskał je w czasie ceremonii na cześć nadania mu tytułu samodzielnego Zabójcy, a jego świat legł w gruzach, gdy przypomniał sobie, jak Eevs, jego nauczyciel i kochanek, w brutalny i sadystyczny sposób wymordował całą jego rodzinę. Co teraz uczyni Nemi?
 •  Moliner „Echa”
 •  Adam Górski musi opiekować się ciężko chorą, przykutą do łóżka żoną, która żyje tylko wspomnieniami, a uśmiecha się wyłącznie dzięki opowieściom snutym lub czytanym jej przez męża. Ten nigdy nie spełnił swojego młodzieńczego marzenia o zostaniu sławnym pisarzem. Punkt zwrotny w jego nudnej, niezbyt szczęśliwej egzystencji następuje dopiero wtedy, kiedy staje się świadkiem pewnej sceny i decyduje się – dosłownie – ściągnąć na ziemię młodego chłopaka. Nie ma pojęcia, że to dziwne spotkanie na rusztowaniu będzie miało aż taki wpływ na jego dalsze życie. 
 • Yerba Mate „Po prostu zaparz mi herbatę”.
 • – Opowieść o dwudziestokilkuletnim Łukaszu, który co najmniej dwa razy w życiu minął się z powołaniem. Po raz pierwszy, kiedy zamiast studiować sztukę, wybrał bardziej praktyczniejszy kierunek, a po raz drugi – kiedy wmówił sobie, że potrafi być w związku z kobietą. Historia opowiedziana jest w pierwszej osobie, lekko stylizowana na pamiętnik, przez co bliższa sercu głównego bohatera, który w jej trakcie przechodzi swoistą przemianę i wreszcie podejmuje decyzję, by zrobić coś ze swoim nie do końca prawdziwym życiem. 

 

 

 

Dodaj komentarz