Ogólne warunki publikacji

Podpisujemy z autorami każdorazowo indywidualne umowy wydawnicze.

Nie przejmujemy dożywotnio praw autorskich! Umowy zazwyczaj przenoszą na Wydawnictwo wyłączne prawo do publikacji tekstu w wersji drukowanej i elektronicznej na okres 12 miesięcy od daty wydania.

– W przypadku druku w antologii (tekstowej lub mangowej) lub zbiorowym artbooku: Wydawnictwo ma prawo wykonywać dodruki, a autor może zamieścić swoją pracę np. w Internecie. Jedynym wynagrodzeniem (poza sławą i możliwością zaistnienia w druku!) jest egzemplarz autorski publikacji, w której znalazła się praca danego autora.

– W przypadku powieści autorskiej, mangi autorskiej lub artbooka autorskiego: Wydawnictwo może dokonać dodruku tekstu (ew. wersji poprawionej) jedynie po konsultacji z autorem. Prowizja autorska to nie mniej niż 10% ceny okładkowej (co jest zazwyczaj wyższą prowizją, niż 10% od zysku*). Przy wydaniu ze współfinansowaniem ze strony autora (w zależności od kwoty współfinansowania) prowizja od sprzedaży może wynieść nawet 80% ceny okładkowej. Autorowi każdej publikacji samodzielnej przysługują dwa darmowe egzemplarze autorskie. [UWAGA! Proponowane prowizje podlegają negocjacji i zależą od czynników takich jak: potencjał publikacji, popularność autora, poziom warsztatu, liczba stron, rodzaj papieru oraz inne „technikalia” danej publikacji.]

 

*wyjaśnienie: Przy założeniu, że cena okładkowa publikacji to 20.00 zł – prowizja dla autora od każdego sprzedanego egzemplarza to 2,00 zł. W przypadku prowizji od zysku (który przy cenie publikacji 20,00 zł., a po odliczeniu wszystkich opłat i podatków może wynieść tylko 5-6 zł), 10% prowizji autorskiej od sprzedanego egzemplarza to będzie zaledwie 50-60 groszy! Nasza oferta jest więc dla autora korzystniejsza, bo w niektórych przypadkach oddajemy mu ponad 50% zysku od sprzedaży.

 

Comments are closed.