Wydaj swój artbook

Zachęcamy wszystkich artystów do rozważenia możliwości publikacji swoich prac w autorskim artbooku. Istnieje możliwość wydania artbooka całkowicie finansowanego przez wydawnictwo lub współfinansowanego przez autora. Sposób finansowania zależny jest od formatu i ilości prac.

Jednak bez względu na sposób finansowania wszystkie wysłane prace muszą bez wyjątku spełniać poniższe wymagania:

  1. Wymiary:

– format A5 – 148×210 mm

– format A4 – 210×297 mm

Ponieważ podczas druku należy uwzględnić spady oraz „załamania” od grzbietu, dlatego też sugerujemy nie umieszczać żadnych istotnych elementów grafiki w odległości 1 cm od każdego z brzegów, a jedynie tło, chyba, że autor godzi się na obcięcie elementów grafiki.

  1. Prace czarno białe:

– rozdzielczość 600 DPI

– przestrzeń barw – odcienie szarości

  1. Prace kolorowe:

– rozdzielczość 300 DPI

– przestrzeń barw – CMYK

  1. Wszystkie prace muszą być w pozycji pionowej.

Istnieje możliwość zrobienia prac poziomych zajmujących dwie sąsiednie strony (tzw. „rozkładówki”), jednak wydawnictwo nie daje gwarancji co do zadowalającego efektu końcowego. Dlatego też ta opcja jest tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność i ze współfinansowaniem ze strony autora. Wymiar takiej ilustracji musi być jak dwóch pojedynczych, czyli:

– format A5 – 286 mm w poziomie i 210 mm w pionie

– format A4 – (420 mm w poziomie 297 mm w pionie)

Artbook finansowany w całości przez wydawnictwo:

  1. Format A5:

– stron kolorowych maksymalnie 20

– stron czarno-białych maksymalnie 40

– papier kredowany lub matowy

– gramatura papieru 150 lub 200

  1. Format A4:

– tylko i wyłącznie strony czarno-białe

– papier kredowany błysk lub mat

–  gramatura papieru 150 lub 200

Wszelkie odstępstwa od powyższych parametrów wiążą się z kosztami ponoszonymi przez autora.

 

Okładka artbooka:

– może być wykonana w całości przez autora na podstawie przysłanego przez wydawnictwo szablonu lub autor może tylko wysłać ilustracje, a wydawnictwo zajmie się resztą. Szablon wysyłamy po ustaleniu ilości stron.

– ilustracje do okładki muszą spełniać takie same wymagania jak pozostałe prace.

– Wszelkie fonty użyte zarówno przy okładce, jak i w środku artbooka muszą być free for commercial use. Jeśli autor sam wykonuje okładkę, musi przysłać także font którego użył do tytułu. W przypadku wykonywania okładki przez wydawnictwo autor wybiera czcionkę spośród zaproponowanych przez wydawnictwo.

– Istnieje możliwość zrobienia okładki ze skrzydełkami, lecz to już jest dodatkowy koszt ponoszony w całości przez autora, bez względu na format i ilość prac.

Prace nadesłane do artbooka mogą być już wcześniej publikowane w Internecie, jednak warto zgłosić przynajmniej kilka nowych grafik, z których elektroniczną publikacją autor wstrzyma się na okres 6 miesięcy od wydania artbooka.

Na publikację artbooka podpisujemy z autorem indywidualną umowę.

Prace nadesłane do Wydawnictwa powinny być każdorazowo podpisane imieniem i nazwiskiem autora (ewentualnie pseudonimem) i spakowane do pliku .zip lub .rar. Propozycje prosimy kierować na adres kontakt@wydawnictwotcd.pl, wpisując w tytule „Autorski artbook”.

 

Powyższe warunki wydania artbooka mogą ulec zmianie w przypadku zmiany cennika drukarni lub oferowanych przez nią  usług.

Comments are closed.