Oświadczenie

Kochani cierpliwi Czytelnicy.

Jako właścicielka wydawnictwa pozwoliłam sobie na wyjaśnienie pewnych spraw i swoiste (miejscami dość osobiste) oświadczenie.

Nigdy nie ukrywałam, ale i też zbytnio się nie afiszowałam faktem (bo po co?), iż choruję na stwardnienie rozsiane. Choroba ta, jak wielu zapewne wie, ma szereg następstw zarówno fizycznych, poznawczych, jak i psychicznych. I właśnie ona, pospołu z rodzinnymi kłopotami (a konkretnie z również poważnymi chorobami – w tym nowotwór) uniemożliwiła mi zajmowanie się sprawami wydawnictwa, za co serdecznie przepraszam. Również brak jakiegokolwiek odzewu z wytłumaczeniem, czy znaku życia spowodowane były moją bardzo nasiloną depresją, spowodowaną chorobą częściową utratą wzroku i niemożliwością podejmowania jakichkolwiek działań.

W skutek tego przyszłość wydawnictwa stanęła i nadal stoi pod dużym znakiem zapytania z powodów zdrowotnych i finansowych.

To jednoosobowa działalność gospodarcza, prowadzona przez osobę niepełnosprawną, nie dająca dużych przychodów i wspierana w zasadzie przez hobbystów, a zmieniające się przepisy i wiążące się z nimi opłaty zaczynają mnie zwyczajnie przerastać. Ponadto pogarszający się stan mojego i moich bliskich zdrowia również stanowi coraz większe utrudnienie w dalszym funkcjonowaniu firmy.

Tak więc od 2018 roku planuję zawieszenie działalności w celu próby podreperowania zdrowia fizycznego i psychicznego, jak i zaoszczędzenia kwoty, którą muszę zapłacić, by spełnić nowe wymogi dla mikroprzedsiębiorstw. Do tego czasu dołożę wszelkich starań, by pozamykać obecne projekty i przed zamierzoną przerwą wydać to, co zaplanowano.

 

Roksana Kulik

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz